Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Francia Nagydíj
Vettel rombolása után Hamilton újra vezeti a vébét

Lewis Hamilton győzött a kaotikusan induló Francia Nagydíjon, amelyen a rajt szolgáltatta a legtöbb izgalmat. Sebastian Vettel ütközött, büntetést kapott, végül csupán az ötödik lett.

A kerékcserét leszámítva végig vezetve nyerte meg a Francia Nagydíjat Lewis Hamilton. A Mercedes pilótája a pole pozícióból rajtolt, mögötte Sebastian Vettel nekiment Valtteri Bottasnak, így Max Verstappen örökölte meg a 2. helyet. Daniel Ricciardo sokáig őrizte a dobogós helyet, de a rajtnál szintén visszaeső Kimi Räikkönen utolérte és a 47. körben átvette tőle a 3. pozíciót.

Vettel és Bottas a baleset után rögtön kereket cserélt, de még egyszer ki kellett állniuk a boxba, ráadásul a Mercedes meg is sérült, így nem volt esélyük a dobogóra jutni. Vettel sok pontot vesztve az 5. lett, Bottas csak a 7. helyen ért célba, közéjük Kevin Magnussen fért be. Hamilton ezzel visszaszerezte a vezetést az egyéni pontversenyben, az előnye 14 pont.

Rögtön a rajtnál a feje tetejére állt az élen a sorrend, miután a harmadik helyről induló Vettel elmérte az első kanyar féktávját és nekiment Bottasnak.

A Ferrariról letört az első vezetőszárny nagy része, a finn pedig bal hátsó defektet kapott. Vettel pár kanyarral később még Romain Grosjean Haas-Ferrarijával is összeért.

Hátrébb sem úszták meg baleset nélkül, Pierre Gasly elvesztette az uralmát Toro Rossója fölött és kiütötte Esteban Ocont, mindkettejük versenyének véget vetve.

Charlie Whiting azonnal pályára küldte a biztonsági autót, Hamilton mögé Verstappen és Carlos Sainz sorakozott fel. A Renault spanyolja az első kanyarban történt kalamajka nagy nyertese volt, miután a kettes kanyarban körbeautózta Daniel Ricciardót, az újraindítás után azonban nem sokáig tudta tartani pozícióját az ausztrállal szemben, majd később Räikkönen is megelőzte.

Vettel és Bottas rögtön az első körben lágy gumikra váltott és a mezőny végéről kezdte meg a felkapaszkodást. A németet ráadásul 5 másodperces időbüntetéssel sújtották a felügyelők a finn megtorpedózásáért. Ezzel egyelőre azonban nem foglalkozott a Ferrari versenyzője, aki rohamtempóban vadászta le az ellenfeleket, és egészen az 5. helyig jött előre.

A kerékcserék előtt Hamilton, Verstappen, Ricciardo, Räikkönen, Vettel volt a sorrend az élen. Elsőként a holland állt ki lágy abroncsokért, de míg ő Vettel elé tért vissza a pályára, ugyanez Ricciardónak már nem jött össze. Räikkönen kerékcseréje után Vettel rövid ideig a 3. helyen haladt, a 34. körben azonban Ricciardo friss lágy gumikon simán megelőzte.

Öt körrel később csapattársa is megérkezett Vettel mögé, akivel a német nem sokat küzdött, inkább elengedte, majd a biztonság kedvéért kiállt egy extra kerékcserére. Pozíciót nem vesztett vele.

Räikkönen a szuperlágy gumikon a hajrában üldözőbe vette Ricciardót a dobogóért, a 47. körben pedig meg is előzte az ausztrált. Két körrel a vége előtt még Lance Stroll óriási defektje borzolta a kedélyeket, rövid időre virtuális biztonsági autós fázis is érvénybe lépett, de a leintés előtt megszüntette azt Charlie Whiting versenyigazgató.

Lewis Hamilton végül senkitől sem zavartatva nyerte meg a naptárba 10 év után visszatérő Francia Nagydíjat. Hamilton mögött Max Verstappen végzett. A holland először lett második az idén. A harmadik helyen Räikkönen szelte át a célvonalat. A Ferrari finnje Baku óta először állhatott dobogóra. Vettel az 5. helyen jött be, az utolsó körben pedig kis híján megfutotta a verseny leggyorsabb körét az ultralágyakon, de két lila szektor után a kör végén lassítania kellett a sárga zászló miatt.

20. Pierre Gasly Toro Rosso-Honda kiesett

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre