Monaco: Csapatról csapatra

2012.05.29. 13:56

A csapatok a hétvégén a Monacói Nagydíjat futották. Lássuk, hogyan szerepeltek.

Red Bull
Webber tíz hónap után újra pole pozíciót szerzett, az ausztrál pilóta vasárnap mindent beleadott és Monaco utcáin második győzelmet szerezte. Tökéletesen rajtolt a pole pozícióból és elsőként fordult be az első kanyarba, első helyezése a verseny alatt nem forgott veszélyben. Csapattársa, Vettel bátor lépést tett, az időmérő edzés harmadik etapját kihagyta, gumit spórolt, majd hosszú első etapot futott és a negyedik helyre tudott felkapaszkodni, pozícióját a verseny végéig meg tudta tartani.

McLaren
Lewis Hamilton bajnoki esélyei tovább romlottak, a McLaren újabb nehéz hétvégét teljesített. 2008 világbajnoka győzelmi esélyekkel kezdte a hétvégét, de reményei elszálltak, amikor csak a harmadik helyet szerezte meg az időmérő edzésen. Az első etap során időt veszített Webber és Rosberg mögött, majd a kerékcserék során előbb Alonsóval, majd Vettellel szemben veszített egy-egy pozíciót, végül a csalódott ötödik helyen végzett. Buttonnak szörnyű hétvégéje volt, az időmérő edzésen nem került be a harmadik etapba, a 12. helyről kezdte meg a versenyt, majd beragadt a Caterham pilótája, Heikki Kovalainen mögé. A finn pilótát nem tudta megelőzni és végül ütköztek, a verseny feladására kényszerült.

Ferrari
A Ferrari idei legjobb időmérő edzését teljesítette, majd vasárnap 23 pontot szerzett, miután Felipe Massa régi formája kezd visszatérni. A brazil pilóta a hetedik rajtpozíciót szerezte meg és az első etapban Alonsót nyomás alatt tudta tartani, miután felkapaszkodott az ötödik helyre, de Vettel a boxkiállások során megelőzte őt. Alonso futama másképp alakult, Hamiltont a kerékcserék során megelőzte és a verseny második felében a harmadik helyen állt, innentől kezdve nem tudott tovább javulni.

Mercedes
Nico Rosberg dobogós helyezést ért el lakóvárosában, miután a rajtpozícióját megőrizve a második helyen ért célba. Habár az övé volt a leggyorsabb autó, de a szűk Monte Carlo-i utcákon nem tudott futamot nyerni, különösen azért, mert Webber hibátlan versenyt futott. A német pilóta kapta meg elsőként a friss gumikat, de nem tudta megfelelően felmelegíteni a lágy abroncsokat ahhoz, hogy megelőzze Webbert. Schumacher idei első dobogós helyezésében reménykedett a rajtrács hatodik helyéről indulva, de üzemanyag-nyomás probléma miatt 63 kör után feladni kényszerült a versenyt.

Lotus
Kimi Räikkönen két pontot szerzett a Lotusnak, a csapat idei legrosszabb hétvégéjén. Grosjean a negyedik rajtpozíciót szerezte meg, de 100 méter után rossz ívet választott, hozzáért Michael Schumacher autójához az első kanyar felé vezető úton. Azonnal kiesett. Räikkönen a nyolcadik helyről indulva túlélte az első kanyarnál történt balesetet, de szenvedett a gumikkal. Az eső érkezése miatt a vártnál hosszabb etapot teljesített, végül a hetedikről a kilencedik helyre esett vissza.

Force India
A Force India idei második kettős pontszerzését szerezte, Paul di Resta és Nico Hülkenberg az időmérő edzés második etapjában ugyan kiesett, de rajtpozíciójukat sikerült pontszerzésre váltani. Hülkenberg a 10. helyről indulhatott, miután Maldonadót megbüntették és a rajtnál javított helyezésén. Azonban kerékcseréje után időt veszített Räikkönen mögött és ezzel elveszítette pozícióját di Restával szemben, aki hat körrel később állt ki kereket cserélni. A skót pilóta a rajtnál három helyet javított és jól kihasználta a tiszta pályát boxkiállása előtt, ezzel további pozíciókat nyert.

Sauber
Sergio Perez megfutotta a Monacói Nagydíj leggyorsabb körét, ez mutatja, hogy a Sauber-Ferrari C31 csomag jól működött a hercegség utcáin, de a svájci csapat és pilótáik nem tudták ezt erős versenyeredményre fordítani. Perez lehetetlen helyzetbe került, miután az időmérő edzésen műszaki hiba sújtotta, a rajtrács 23. helyéről indult, de keményen harcolt, gyors köröket futott és végül a 11. helyen ért célba, annak ellenére, hogy áthajtásos büntetést kapott Kimi Räikkönen feltartásáért. A 11. helyről rajtolva Kobayashi a pontokért küzdhetett volna, de az egyes kanyarnál ütközött a megpördülő Grosjeannal, ennek eredményeként autóján a felfüggesztés megsérült és végül kiállni kényszerült.

Toro Rosso
Ricciardo és Vergne rossz egy kiállásos stratégáit választott, Vegne 17 kör után cserélt kereket, míg Ricciardo fél távot teljesített az első szett abroncson, de végül egyiküknek sem sikerült a pontszerzés. Vergne korán megkapta az új gumikat, így próbálta meg a csapat a forgalomból kivenni őt és a tiszta pályának köszönhetően a hetedik helyre került. De az eső megérkezésekor intermediate abroncsot kapott és kikerült a pontszerzők közül. Ricciardo a 40. körig várt a kerékcserével, de túl sok időt veszített Räikkönen mögött és a 12. helyről a 15. helyre csúszott vissza, majd kiállni kényszerült, miután az uszodánál ráhajtott a kerékvetőre.

Williams
Már az időmérő edzés előtt elszálltak a Williams győzelmi esélyei, amikor Pastor Maldonado tíz helyes rajtbüntetést kapott, majd sebességváltó csere miatt további öt hellyel hátrébb sorolták, így végül az utolsó rajtkockából kezdhette meg a versenyt. Nem tudta elkerülni az első körben kialakult káoszt, megsérült autója, majd a hajtűkanyarnál a korlátnak ütközött. Senna túlélte az első kört, a 13. helyről indulva a 10. helyen ért célba, három verseny után ismét pontot szerzett.