Hrek>> : Ma 29 ves Fernando Alonso |
Ma 29 ves Fernando Alonso
2010.07.29. 13:58
A mai napon nnepli 29. szletsnapjt 2005 s 2006 vilgbajnoka, a jelenleg a Ferrari szneiben versenyz Fernando Alonso.
Alonso egy ktgyermekes csaldban szletett Spanyolorszg Asztria tartomnyban. desanyja egy ruhzban dolgozott, desapja robbantsi szakrt volt egy bnyban. Van egy nvre, Lorena.
Fernando Alonso desapja, Jos Luis amatr gokart versenyz volt, aki szerette volna, ha gyermekei is osztoznak szenvedlyben. ptett egy kis, Formula–1-es autt formz gokartot akkor nyolc esztends lnynak, aki azonban nem mutatott rdekldst a sport irnt. Finak, az ekkor hrom esztends Fernandnak azonban megtetszett a gokartozs s ez meg is hatrozta a jvjt.
Innentl kezdve desapja klnbz spanyolorszgi gokartversenyekre nevezte be fit, s Fernando ltalban sikeres is volt. Alonso nyert hrom spanyol gokart bajnoksgot (1994, 1996, 1997), msodik helyezst szerzett a Gokart Eurpa-bajnoksgon s 1996-ban megnyerte a Junior Gokart Vilgbajnoksgot.
Alonso 1999-ben kezdett el autkkal versenyezni a Formula Nissan Open sorozatban. Ekkor tallkozott az egykori spanyol Formula–1-es versenyzvel, Adrin Camposszal, aki a menedzsere lett. Alonso megnyerte a bajnoksgot, 2000-ben pedig a Forma–3000-ben folytatta plyafutst. Ebben a sorozatban egy futamot nyert (Spa-Francorchamps) s a bajnoksg negyedik helyn vgzett.
A Formula–1-ben [szerkeszts]
Teljestmnye nyomn felfigyelt r a Renault csapatfnke, Flavio Briatore s menedzseri szerzdst kttt vele 2000 decemberben. Briatore rgtn be is juttatta Alonst a Formula–1-be, gy a spanyol versenyz a 2001-es szezont – mindssze 19 vesen – mr mint a Minardi csapat versenyzje kezdhette meg.
A Minardi a mezny leggyengbb autja volt, s Alonso nem tudott vele pontot szerezni, de az edzseken rendre csapattrsa eltt vgzett, tbbszr ersebb autkat megelzve. Debtl vnek legnagyobb eredmnye, hogy Formula–1-es tapasztalatokra tehetett szert egy viszonylag nyoms nlkli krnyezetben.
2002-ben menedzsere, Flavio Briatore gy dnttt, hogy a Renault-hoz viszi Alonst, mint tesztpiltt. Alonso nem rlt annak, hogy nem versenyezhet, m Briatore gy tlte meg, hogy hasznos lesz a fiatal versenyz szmra, ha egy vig ismerkedik a csapattal s az autval, mieltt versenyzi llst kapna.
2003-ban a versenyzsi lehetsget meg is kapta a spanyol versenyz a Renault-nl, ahol az olasz Jarno Trulli volt a csapattrsa. Alonso a Malj Nagydjon megszerezte az els rajtkockt, amivel lett a Formula–1-es trtnelem addigi legifjabb pole pozcisa – Rubens Barrichello rekordjt dntve meg. Ksbb a szezon sorn, a Magyar Nagydjon plyafutsa els futamgyzelmt is learatta – ez szintn rekord volt: Bruce McLarentl vette t a legfiatalabb futamgyztes cmet. A szezon vgn Alonso 55 pontjval hatodik volt a vilgbajnoki pontversenyben. (2008. szeptember 13-n Monzban dnttte meg pole pozcis rekordjt Sebastian Vettel, aki a vasrnapi futamon a legfiatalabb futamgyztes cmt is tvette Alonstl). Jellemz volt az RS23 kdjel motor megbzhatatlansga, jl pldzza ezt, hogy t kiessbl ngy motorhiba volt, illetve a Francia Nagydjon elbb Alonso, majd kt krrel ksbb csapattrsa, Trulli esett ki motorhiba miatt.
A 2004-es szezonban nem nyert versenyt – csapattrsa, Jarno Trulli azonban gyztt Monacban. ltalban vve is a szezon elejn Trulli tette az ersebb Renault-pilta benyomst. Az v msodik felben azonban Trulli eredmnyei egyre gyengbbek lettek, vgl hrom futammal a szezon vge eltt elbocstottk a csapattl, noha ekkor mg tbb ponttal rendelkezett a vilgbajnoki pontversenyben, mint Alonso. 59 ponttal vgl Alonso a vilgbajnoksg negyedik helyt szerezte meg. Az R24-es aut mr megbzhatbb volt, mert t kiesse volt, ebbl Kanadban mszaki hiba miatt, Belgiumban motorhiba miatt esett ki.
2005-ben Giancarlo Fisichella lett Alonso csapattrsa a Renault-nl s megnyerte a szezon els futamt Ausztrliban. Alonso a harmadik helyen vgzett. Ezt kveten a spanyol hrom futamot nyert sorozatban (Malajzia, Bahrein, San Marino), s flnyes vezetst szerzett a vilgbajnoki pontversenyben. A szezon sorn mg ngy versenyt nyert (Nrburgring, Magny-Cours, Hockenheim, Sanghaj) s Brazliban bebiztostotta a vilgbajnoki cmet. Alonso 24 vesen s 59 naposan a Formula–1 eddigi trtnetnek legfiatalabb vilgbajnoka lett, Michael Schumachert maga mg utastva, aki addig zsinrban t, sszesen ht vilgbajnoki cmet szerzett.
A szezon sorn a McLaren-Mercedes versenyzje, Kimi Rikknen kerlt a legkzelebb ahhoz, hogy veszlyeztesse Alonso elssgt, m a McLaren gyakori megbzhatsgi problmi miatt sosem alakult ki igazn les helyzet kettejk kztt sem a vilgbajnoki pontversenyben, sem pedig a versenyplyn. Rikknen kt alkalommal is Alonso ell esett ki a versenybl (Nrburgring, Hockenheim) s szmos alkalommal kellett motorcsere miatt a mezny kzeprl indulnia. Alonso vgl 21 ponttal verte meg Rikknent a vilgbajnoksgban (133 pont 112 pont ellenben).
Alonso jellemzje a szezon sorn a megbzhat, egyenletes, ugyanakkor a kockzatot kerl versenyzs volt – amit taln a legjobban az a jelenet pldz, amikor a Brazil Nagydjon vdekezs nlkl hagyta maga mellett elmenni Juan Pablo Montoyt. Alonso vgig a vilgbajnoki cmet szem eltt tartva versenyzett, s ezrt sokszor nem trekedett a futamgyzelemre, hanem inkbb a biztos clba rkezsre s pontszerzsre koncentrlt, hiszen a szezon elejn megszerzett elnye (amikor a McLaren mg gyenglkedett) s a McLaren ksbbi mszaki hibi nem tettk szksgess, hogy tmadjon.
A szezon utols kt versenyn, amikor mr bebiztostotta vilgbajnoki cmt, s nem volt komoly kockzata a manvereknek, Alonso agresszvebb vlt, s ennek ksznheten a Japn Nagydjon a 16. helyrl indulva a harmadik helyen vgzett – emlkezetes mdon megelzve az egyre roml gumikkal kzd Michael Schumachert az R130-kanyarban.
A Knai Nagydjon a Renault a csapatvilgbajnoki cmet is bebiztostotta Alonso futamgyzelmvel s Fisichella „htvdmunkjval” (az olasz sokig feltartotta a kt McLarent, ezzel tve lehetv Alonso szmra, hogy elnyre tegyen szert).
A 2005-s szezont kveten Alonso szmos kitntetsben rszeslt, klnsen hazjban, ahol egy kln kifejezst is alkottak az ifj Formula–1-es piltt krlvev rajongsra: "Alonsomania". A versenyz 2005 vgn megkapta az „Asztria Hercege-djat”.
2005. december 19-n Alonso vratlanul bejelentette, hogy 2007-tl a McLaren-Mercedesnl folytatja Formula–1-es plyafutst.
A msodik vilgbajnoki cm - 2006 [szerkeszts]
Alonso teht egy vig mg Briatore vezetsvel versenyzett. A szezon sorn nyert ht futamot (Sakhir, Melbourne, Catalunya, Silverstone, Monaco, Montreal, Suzuka) ht msodik helyet (Sepang, Imola, Nrnburgring, Magny-Cours, Istanbul, Shanghaj, Interlagos), nem volt harmadik, negyedik, de ktszer volt tdik (Indianapolis, Hockenheim).
rdekes futama volt az imolai, mert az egsz versenyen 2 msodperces htrnyon bell autzott Michael Schumacher mgtt, de elzni nem tudott. A Trk Nagydjon is ez trtnt, de ott megelzte a Ferrari piltjt, s a Japn Nagydjon gyakorlatilag el is dlt a vb, hiszen Alonso gy lett els, hogy ellenfele elle motorhiba miatt kiesett. Az v vgn visszavonul Schumacher ekkor mr csak gy lehetett vilgbajnok, ha Brazliban megnyeri a versenyt, Alonso pedig nem szerez pontot. Vgl Alonso msodik lett, Schumacher pedig lete egyik legjobb futamn az utols helyrl felzrkzva a 4. helyet rte el, tbbek kztt Raikknent, Fisichellt, Barrichellt, s Heidfeldet is megelzve.
Alonso gy ktszeres vilgbajnok lett 134 pontot gyjtve. Schumacher 121 pontot szerzett, 13 ponttal kevesebbet, mint Alonso. A Brazil Nagydj utn rzkenyen megksznte a csapatnak a lehetsgeket s a nagyszer munkt.
Alonso a brit McLaren-Mercedes csapatnl folytatta plyafutst. A szezon sorn ktszer indult pole pozcibol (Monaco, Monza) s ngy verseny nyert (Sepang, Monaco, Nrbrgring, Monza).
Alonsonak szmos konfliktusa akadt csapatval s jonc csapattrsval, Lewis Hamiltonnal. Ellensgeskedsket jl pldzza a Magyar Nagydj idmr edzse, ahol Alonso feltartotta a boxban Hamiltont, miutn az nem teljestette a csapatutastst. Br Alonso a kvalifikci utols pillanataiban megfutotta a gyztes idt, manverrt 5 helyes rajtrcsbntetst kapott, mg Hamiltont nem bntettk meg, gy v lett a pole pozci. A versenyt Hamilton nyerte, Alonso vgl a 4. helyre kapaszkodott fel, nagyot csatzva Nick Heidfelddel, akit azonban nem tudott megelzni. A szezonzr Brazil Nagydj eltt, a kt McLarenes piltn kvl mg a Ferraris rivlis Raikknenek is volt eslye a vb-cmre, m a 7 pontos htrnya volt. Vgl, ksznheten Hamilton verseny eleji hibinak s a ferraris csapattrs, Felipe Massa segtsgnek, Raikknen megcspte a cmet, mindssze egy sszetettbeli ponttal megelzve a kt McLarenest.
Fernando Alonso 109 pontot szerzett az idny sorn, ugyanannyit, mint csapattrsa, de mivel Hamilton tbbszr vgzett msodik helyen, ezrt szerezte meg a Vb 2. helyt, Alonso bronzrmes lett.
2007. december 10-n bejelentettk, hogy Alonso 1+1 ves szerzdst rt al a Renault csapattal. 2008-ban korbbi sikereinek sznhelyn az jonc Nelson Piquet Jr. a csapattrsa.
2008-ban az idnynyit Ausztrl Nagydjon kaotikus krlmnyek kzt a 4. helyen vgzett a Renault volnjnl lve, a 11. helyrl rajtolva. Malajziban a 8. lett, 1 pontot szerezve. A Bahreini Nagydj msodik krben sszetkztt elz vi csapattrsval, Lewis Hamiltonnal, s a srlt autval csak a pontot nem r 10. helyen rt clba.
Az els versenyek sorn tbbszr brlta az aut teljestmnyt, amely valban elmaradt a 2006-os, de mg a 2007-estl is. A Bahreini Nagydjat kvet hromhetes sznetben a csapat jelents vltoztatsokat eszkzlt a konstrukcin, amiket a Formula–1-es csapatok a Spanyol Nagydjat megelz kollektv barcelonai tesztjn prbltak ki elszr. A legszembetnbb vltoztats a Red Bull csapat ltal is bevezetett, a motor fltt hosszan htranyl lgterel elem volt, amitl jobb stabilitst vrtk.
A Spanyol Nagydj szabadedzsein rezhet volt a javuls, br a f rivlisoktl gy is elmaradt az aut teljestmnye. Az idmr edzsen Alonsnak sikerlt az elkel msodik rajthelyet megszerezni. Ehhez kevesebb zemanyaggal kellett kezdeni a versenyt, ami rvid els szakaszt s legjobb esetben 5.-7. helyet jelentett. A versenyen azonban a motor elromlott s Alonso hazai kznsg eltt kiesett. Csapattrsa, Piquet sem tudta befejezni a versenyt, a Renault nagy csaldsra. A Trk Nagydjon 7. helyrl indulva 6. lett. Monacban ismt a hetedik helyre kvalifiklta magt, 10 hellyel elrbbre, mint Piquet. Az ess versenyen az elsk kztt vltott szraz gumikra, ahogy a plya alkalmasnak tnt erre, de a taktika nem jtt be s sok idt vesztett. Vgl krhtrnyban, a pontot nem r 10. helyen fejezte be a versenyt. A Kanadai Nagydjon a 4. helyrl indulhatott, de a rajtnl egy helyet visszacsszott. Ksbb feljtt a 3. helyre, s tmadta Heidfeldet, de a sebessgvlt hibja miatt a falnak tkztt.
Franciaorszgba, a csapat hazai versenyre j fejlesztsekkel rkezett a Renault. Sikerlt megnyernik a 2. s 3. szabadedzst, s az idmr edzsen is jl szerepeltek. Alonso Hamilton rajtbntetse miatt a 3. helyrl indulhatott a futamon, de visszacsszott, amikor a korai els boxkillsa utn nagy forgalomba kerlt. Nem sokkal a leints eltt a 7. helyen autzott, amikor az egyik lekrztt Force India-versenyz miatt lecsszott a versenyvrl, s a kzvetlenl mgtte autz csapattrsa megelzte. A nyolcadik helyrt jr egy pont az 500. volt plyafutsa sorn. Piquet elszr szerzett pontot s vgzett Alonso eltt a szezonban. A vilgbajnoksgban Alonso maradt kilencedik.
Az ess Brit Nagydj idmrjn a 6. helyet szerezte meg, de a futamon els kerkcserjekor nem kapott j esgumikat. Nemsokra nagyon szakadni kezdett az es, s a kopott gumikon lass volt, ezrt jra a boxba kellett jnnie. A versenyt szintn a hatodik helyen fejezte be. A Nmet Nagydj idmrjn jra jl ment: 5. lett, s a tbbiekhez hasonl mennyisg zemanyaggal. Viszont a versenyen egyre htrbb csszott, sok elzsi ksrlete sikerlt balul, vgl csak a 11. helyen rt clba. Csapattrsa szerencss boxtaktikval megszerezte a Renault idei els dobogjt. A Magyar Nagydjon a 7. rajtkockbl rajtolva a negyedik lett, gy megelzte Webbert a vilgbajnoksgban. Mindkettjknek 18 pontja volt, de Alonso ktszer is negyedik lett, mg Webber csak egyszer. Piquet hatodik helynek ksznheten a Renault is megelzte a Red Bullt a csapatok versenyben. Msodik hazai versenyn, Valenciban, az Ausztrl Nagydj, ta elszr nem tudott bejutni a Q3-ba, gy csak a 12.helyrl rajtolhatott. A verseny az els krben Nakadzsima Kadzuki nekiment Alonsonak, aki elvesztette a hts szrnyt, gy a boxba mg behajtott, de onnan mr nem hajtott ki. Piquet 11. lett. Belgiumban belltotta idei legjobb helyezst, a 4. helyet, Piquet azonban kiesett, de a Toyota nem szerzett pontot, gy megfeleztk htrnyukat velk szemben. Az Olasz Nagydjon Alonso 4. Piquet 10. lett, a Toyotk most is nullztak, gy a Renault berte ket.
A Formula–1 els jszakai versenye, a Szingapri nagydj nem sok jval kecsegtett, hiszen az idmr msodik etapjban elromlott a benzinpumpa Alonso autjban, gy csak a 15. helyrl vrhatta a versenyt. A rajtnl hrom helyet lpett elre. A 14. krben Nelsinho Piquet falhoz csapta az autjt, gy a mr korbban els tankolst megejt Alonso risi elnybe kerlt az eltte autzkkal szemben. Fernando hamarosan az len tallta magt, st akkora elnyt autzott ki, hogy msodik killsa utn is simn az lre trt vissza. A versenyt vgl pards mdon megnyerte Nico Rosberg s tavalyi csapattrsa Lewis Hamilton eltt, az F1 trtnetnek els jszakai futamjnak gyztesv vlva. Japn is gretesen kezddtt szmra, a 4.helyrl indult, j rajtot vve feljtt a 2.helyre, majd a boxkillskor a BMW-s Robert Kubict megelzve msodszorra nyert a Renault R28-assal. A gyzelem rtkt tovbb nveli a csapattrs, Piquet 4.helye, gy mg Szingaprban szerencsvel, Japnban erbl nyert.
Knban egy ellenfelre kellett csak figyelnie, a mclarenes Heikki Kovalainenre, mivel Hamilton s a Ferrarik a rajtnl elhztak. Kovalainen meg is elzte a rajtnl, de a kr vgre simn visszaelzte. Taktikai csatt vvtak volna, de Kovalainen defektje miatt ez elmaradt. Egy 4. helyet vihetett haza, mg Piquet 8. helyen rt clba. A Renault bebiztostotta a 4. helyet a konstruktrk kztt.
A Brazil Nagydjon msodik lett, aminek ksznheten az 5. helyen zrta a 2008-as vet, egy ponttal megelzve a BMW Sauber versenyzjt, Nick Heidfeldet.[3] A nagydj utn nhny nappal bejelentettk, hogy – ltva az aut versenykpessgnek javulst – Alonso 2010-ig meghosszabbtotta a szerzdst a Renault-val.
A 2009-es szezont vltozatlan felllsban kezdte a Renaultnl, a csapattrsa tavalyi gyengbb szerepse utn kisebb meglepetsre tovbbra is Nelsinho Piquet maradt. A 2009-es szablyoknak megfelelen ptett Renault R29 az els tesztelseken a leglassabbak kztt volt, a ksbbi tesztek sorn javtottak, de ltvnyosan elmaradtak a legjobb eredmnyeket produkl Brawn-kocsiktl. Alonso ennek ellenre optimista maradt s nyiatkozataiban a vilgbajnoki cm elhdtsrl beszlt. Az idnynyit Ausztrl nagydjon kisebb csaldst keltve csak a 10. helyrl indulhatott, de a versenyen jl kzdve a kiesseknek is ksznheten fejtt az 5. helyre. A Malj Nagydjon a csapat s Alonso is javtst remlt, ez azonban elmaradt, br a 9. helyrl szenzcisan rajtolva rvid ideig a 3. helyen haladt, de nehezebb autja miatt visszaesett a 7. helyig, de lett volna eslye egy jobb szereplsre. Ez azonban nem sikerlt, mert a hirtelen elered esben a vizes plyn megcsszott s visszaesett a mezny vgre, majd a hirtelen a plyt elnt monszunes miatt flbe szaktottk a versenyt ezzel megfosztva Alonst a javts lehetsgtl.
Ekzben a Motorsport Vilgtancs engedlyezte a Brawn, a Williams s a Toyota csapatok ltal hasznlt duplafedeles diffzorok hasznlatt, gy a Renault is ennek kifejlesztsre knyszerlt. Knra elkszlt egy ideiglenes vltozata, amellyel Alonso a 2. helyet szerezte meg az idmrn, a kt Red Bull-Renault ltal kzrefogva. A versenyen ismt esett az es, ami tnkretette a knny autval indul Alonso taktikjt. A mezny vgrl mgis fel tudott kapaszkodni a pontszerz helyekig, m hibzott s nagy csaldsra a 9. helyen vgzett ezzel egyms utn msodszor nem szerzett pontot. Egy httel ksbb Bahreinben egy viszonylag esemnytelen versenyen a 8. helyet szerezte meg, amivel 1 pontot szerzett. Eredmnynek rtkt emeli, hogy a hsgben folyadk-utnptls nlkl versenyzett.
A szezon kvetkez versenye Alonso hazai futama a Spanyol Nagydj volt. A Renault erre a versenyre kisebb jtsokkal kszlt, de ez nem hozott tt sikert. Fernando azonban ennek ellenre a 8. helyrl rajtolva egyenletes teljestmnyt nyjtva s egy kis szerencsvel az 5. helyen vgzett tbb tzezer szurkolja eltt. Monacban a harmadik szabadedzst megnyerve sokat lehetett vrni az idmrn. Azonban a kvalifikci harmadik rszre nagyon megtankoltk a Renault-t, gy a 9. helyet szerezte meg. Msnap hosszas krzgets vgn, Vettel majd Kovalainen kiesse utn, a 7. helyen zrt, gy gazdagtva vilgbajnoki pontjait kettvel.
Ezutn Isztambulban s Silverstoneban kvetkezett kt nullzs, majd a Nrburgringen a Q1-ben 2. helyen zrt, de a msodik etapban a vltoz idjrs kiszrt vele s csak a 12. lett. A futamon felkapaszkodott a 7. helyre s a 2007-es Olasz Nagydj ta ismt leggyorsabb krt futott a versenyen.
6 vvel els futamgyzelme helysznn ismt pole pozcibl kezdhette a futamot. Az els helyrl rajtolva a 12. krig az len haladt, amikor killt kereket cserlni, m szereli rosszul rgztettk a jobb els kerekt -s hasonlan, mint a 2006-os futamon -, az levlt gy vissza kellett mennie a boxba, majd 3 krrel ksbb mszaki hiba miatt vgleg feladta a versenyt.
Idei msodik hazai versenye, a valenciai Eurpa Nagydj sikeresebben alakult szmra, mint a ngy httel korbban megrendezett magyar futam. Az els pnteki szabadedzsen 9. lett, az aznapi msodikon viszont bizonyult a leggyorsabbnak. Br a szombati szabadedzsen csak 15. lett, az idmrre feljavult, s a 8. rajtkockt szerezte meg. A versenyen szintn j teljestmnyt nyjtott, vgl a 6. helyen intettk le, amivel jabb hrom ponttal lett gazdagabb.
Az egy httel ksbb megrendezett belga futam szintn gretesen kezddtt szmra, hiszen a pnteki els szabadedzsen a 3. legjobb idt autzta. A folytats azonban nem gy alakult, ahogy azt szerette volna: a msik kt edzsen mg az els tzbe sem tudott bekerlni (14., majd szombaton 17.). A helyzet az idmr edzsen sem javult, gy csupn a 13. helyrl vrhatta a rajtot. A verseny a j boxtaktiknak ksznheten azonban biztatan alakult, hiszen amikor a mezny nagy rsze mr killt els tervezett kerkcserjre, Alonso mg mindig a plyn krzhetett az egyre knnyl s gyorsul Renault-val. Ennek ksznheten egszen a 3. helyig kapaszkodott fel s csupn nhny msodperccel volt elmaradva a versenyt vezet Raikknentl s a finnt ldz Fisichelltl. Azonban a dobogs helyezs remnye hamar szertefoszlott, amikor boxkillsa alatt a szereli nem tudtk felrgzteni a bal els kerekt, valsznleg egy, a rajtnl szerzett srls miatt. Amikor visszatrt a plyra, a spanyol lemaradsa mr hatalmas volt, a pontszerzsre sem maradt sok eslye. Pr krrel ksbb fel is adta a versenyt, gy pont nlkl zrt Belgiumban.
Az olasz futam helysznn, Monzban a Renault ismt bevetette a KERS-t, ami a sok egyenes miatt komoly elny ezen a plyn. Ennek megfelelen a spanyol jl teljestett az idmrn, s vgl a 8. rajthelyet szerezte meg. A verseny szintn biztatan alakult, megelzte Kovalainent, majd Liuzzi, valamint a verseny utols krben Hamilton kiessnek ksznheten az 5. helyen rt clba, jabb 4 pontot szerezve ezzel. Az elz vi Szingapri Nagydjat ugyan megnyerte, de pont a futam eltt bizonytottk be, hogy nem volt vletlen Piquet balesete. Rosberg s Vettel bntetse rvn, gy az vben elszr lett hivatalos a dobogs djkioszt ceremnin, a 3. helyet elfoglalva. A szezont a Renault-val Abu Dhabi-ban zrta.
2009. szeptember 30-n bejelentettk, hogy Kimi Raikknen szerzdst risi vgkielgtssel a csapat felbontja, s helyre Alonst szerzdteti 3 vre.
|